fbpx

Ettevõtte registreerimine on tehtud – mis saab edasi?

Kui ettevõtte registreerimine on tehtud, siis mis saab edasi? Millised toimingud vajavad veel tegemist? Tõime välja olulised punktid, millele tuleb mõelda kohe peale firma registreerimist.

Kui ettevõtte registreerimine oli edukas, soovitame mõelda järgmistele punktidele:PANGAKONTO AVAMINE
Peale ettevõtte loomist tuleb pangas vormistada stardikonto ümber tavaliseks pangakontoks ning vormistada internetipangaleping.

MAKSU- JA TOLLIAMETILEPING
E-maksuameti kasutamiseks tuleb sõlmida leping, millega saab äriklient endale e-maksuametikonto. Selle kaudu käib igakuiste deklaratsioonide esitamine.

RAAMATUPIDAMINE
Soovitame ettevõtte rahaasjad hoida korras firma loomise päevast ja esitada kõik deklaratsiooni õigeaegselt. Kui ise raamatupidamist ei oska, siis hea võimalus on kasutada raamatupidamisteenust. Alustavale ettevõtjale on see mugavaim variant.

ARVETE KOGUMINE JA DEKLARATSIOONID
Raamatupidamise aluseks on algdokument. Selleks võib olla kviitung, tšekk, arve, saateleht või mis tahes majandustehingut kirjeldav dokument. Nende dokumentide alusel hoitakse korras raamatupidamine ning esitatakse igakuiseid (TSD ja KMD) deklaratsioone.

KÄIBEMAKSUKOHUSTUSLASENA REGISTREERIMINE
Käibemaksukohustuslasena saab ettevõtet registreerida Maksu- ja Tolliametis. Registreerimine on kohustuslik neile ettevõtetele, kelle maksustatav käive aastas ületab 40 000 eurot. Uuri edasi Maksu- ja Tolliameti lehelt, kuidas registreerida käibemaksukohustuslaseks.

TÖÖTAJATE REGISTREERIMINE JA HAIGEKASSAS ARVELE VÕTMINE
2014. aastal loodi Eestis töötamise register, kus kõik tööd pakkuvad füüsilised ja juriidilised isikud on kohustatud registreerima kõik töötamise andmed. Kirja pannakse töösuhte algus, lõpp, peatumine.

ÄRIRUUMIDE LEIDMINE
Kuigi enamasti saab ettevõtte käivitamine alguse kodust, siis äri kasvades tekib vajadus ka äriruumide järele. Äriruume tuleb valida hoolikalt, sest ühelt poolt kannavad nad edasi ettevõtte kuvandit, kuid sama oluline on ka hind ja asukoht. Loe SIIT, milliseid aspekte jälgida äriruumide valikul.SOOVITAME! 

Ole kursis ettevõtte majandustulemustega! Olles kursis ettevõtte finantstulemustega, aitab see teha olulisi juhtimisalaseid ja strateegilisi otsuseid. Isegi, kui on tegemist alles väikese ettevõttega, on majandustulemuste jälgimine oluline. Äri luuakse kasumi teenimise eesmärgil ja tuleb veenduda, et iga firma seda eesmärki täidaks.